DSCF0062.jpg
DSCF0071.jpg

► Kdo nebyl na Hawai, o hodně přišel

KDO NEBYL NA HAWAI, O HODNĚ PŘIŠEL

Od 16.8.-21.8.2010 se konal tábor Hawai, pořádaný kroužkem břišních tanců a sportovek. Sešli jsme se v pondělí ráno plni úsměvů a dobré nálady u autobusu a těšili se na nové zážitky. Cesta nám poměrně rychle utekla a při příjezdu do obce Želiv jsme v povzdálí viděli hotel Na Kocandě, kde nás opravdu velmi mile a vstřícně uvítali. Po rozdělení na pokoje se děti kochaly krásným interiérem a hlavně krásnou přírodou, kterou nám Vysočina poskytuje.
Děvčata z kroužků břišních tanců na soustředění začaly trénovat novou choreografii, která se jim velmi líbila a dokonce zaujala i děvčata ze sportovního oddílu a tak se připojily. Musím říct opravdu jim to šlo. I když tréninky měli rovnoměrně rozvrženy v celodenním programu, mnohokrát jsme je přistihly jak ve svém volnu se vlní na hudbu z mobilu. Ovšem i sportovní oddíl nezahálel a předvedl svoje dovednosti v táborových a sportovních hrách a také v Hawaiské olympiádě. Prostor mezi tréninky vyplnily celotáborové hry, mezi nejoblíbenější patřila hra "Hon na hawaiského papouška", kterou zpestřily líné hawaiské kuny. Nechyběla lekce kick-boxu a samozřejmě nový táborový tanec od Lucie Švábenské,( taneční trenérky), který tancoval kompletně celý tábor, a klukům šel opravdu skvěle. Oblíbenou činností se stala výroba z pedigu a šperky. A tak téměř každý si dovezl malý košíček vlastní výroby a zkrášlující šperk. Svoji odvahu si děti vyzkoušeli na noční hře, za přítomnosti tajemných postav z želivského kláštera.
Ve středu jsme podnikli celodenní výlet do Jihlavy, kde jsme nejdříve navštívili ZOO. Zde na samém konci je prostorné a velmi pěkně řešené sportovní hřišně s úžasnou skluzavkou, kterou vyzkoušel téměř každý. A pak už se všichni těšili na jihlavský aquapark, protože nám počasí tak úplně nepřálo navštívili jsme vnitřní část, kterou si děti opravdu patřičně užili. Nechyběly jízdy na tobogánu, protiproud, trysky, wirpool. Nakoukli jsme i do sauny a páry. Proběhly i vodní hry, při kterých se projevila velká soutěživost. Kolektiv se ztmelil již po pár dnech a starší táborníci byli velkou oporou těch malých. Z celodenního výletu jsme byli příjemně unaveni a už jsme se těšili na vydatnou večeři a pyžamový večer. Holky i kluci nás překvapili svojí nápaditostí a originálními pyžamovými kostýmy.
Poblíž hotelu byla přehrada Trnávka, kterou jsme neopomenuli navštívit a vykoupat se. Po cestě měli děti možnost spatřit areál, kde probíhá každoročně Mistrovství Evropy v raftingu. Přímo v Želivu jsme navštívili národní kultúrní památku klášter z 12 st., který patří mezi nejstarší kláštery u nás.
Čtvrteční večerní program byl pod názvem "Hawaiský festival", na který se všichni pečlivě připravili, a tak jsme měli možnost shlédnout: Hawaiské tanečnice, Pussycat dolls, Talentmanii, originální hip-hop, reklamu na MC-donald, Slunce seno a pár facek, S tebou mě baví svět a mnoho jiných scén. Poslední večer patřil ocenění všech dětí tábora, taneční soutěži v mladší a starší kategorii a samozřejmě karnevalu v maskách. Hawaiskou show zahájilo taneční vystoupení "Original Pink Girls", která sklidila obrovský aplauz. Za přítomnosti našeho disdžokeja pana Hutárka se rozezněly první discotékové tony a nezůstala jedna židle obsazená. Rozvlnily se všechny těla a na place byl rej originálních masek. Sobotní den nás čekala poslední rozcvička a balení domů. Rozloučili jsme se s ředitelem hotelu panem Mičkou, který si zaslouží náš obdiv, je to opravdu člověk na svém místě a o nás se staral skutečně velmi pečlivě. Tolik ochoty a vstřícnosti se dnes zrovna často nevidí.
Tímto bych ráda poděkovala sponzorům, kteří přispěli na tábor Hawai:tanečnice z kroužku břišních tanců, firma RK-mont spol s.r.o., Hanácké železárny a perovny a.s., Krokodýlek pí Malichová, Prefa Oslavany, Potraviny pí. Řehořová, Večerka pan Kalenda, ABC časopis pro děti a mládež, ZŠ Oslavany, Česká spořitelna a.s., Roman Škoda Tipsport, RI Okna, pí. Stanková, pí. Novotná, pí. Černá, pí. Sedláčková, pí. Drápalová
samolepka2.jpg
NAŠI SPONZOŘI:
metaldyne_logo.jpg
rudolf-kavka-528909.jpg

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (64 | 71%)
samolepka2.jpg
poháry.jpg
DSCF0179.jpg
Oslavany 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one