DSCF0062.jpg
DSCF0071.jpg

► Perný víkend Oslavanských břišních tanečnic

PERNÝ VÍKEND OSLAVANSKÝCH BŘIŠNÍCH TANEČNIC

ČARODĚJNICKÉ FIT CVIČENÍ
Dne 17.4.2010 se konal dvouhodinový maraton v aerobicu v Ivančicích na podporu boje s rakovinou prsu. Naše starší děvčata svým vystoupením zahájila slunné sportovní odpoledne Hawaiským tancem a rozvlnila všechny zúčastněné. O pauze mezi hodinami měly cvičenky prostor na vydýchání a odpočinek, který jim zpestřily svým vystoupením naše malé Bellynky v tureckých kostýmech se skladbou Arasch. Po vystoupení, které cvičenky patřičně ocenily potleskem se naše tanečnice převlékly do sportovního a zapojily se do cvičení. Pyšné, že i svým tancem mohou přispět k tak prospěšné a účelové věci, i když druhý den je čekala dlouhá cesta do Rychnova nad Kněžnou na závody.
Nemohu opomenout i účast maminek našich tanečnic, které se také aktivně zúčastnily maratonu. Odreagovaly se od každodenních starostí a přispěly dobré věci. I v tak krásné slunné sobotní odpoledne byla účast opravdu velká a výtěžek bude putovat na onkologické oddělení v Brně.
Tímto bych ráda poděkovala za pozvání Vlaďce Frantové z Ivančic a budeme se těšit na další spolupráci.
Sedláčková Ilona


CELOREPUBLIKOVÁ TANEČNÍ SOUTĚŽ V RYCHNOVĚ NAD KNĚŽNOU
Dne 18.4.2010 se již v brzkých ranních hodinách vydaly kroužky břišních tanců a roztleskávaček autobusem do Rychnova nad Kněžnou na celorepublikovou taneční soutěž kolektivů. I když cesta byla dlouhá, děvčata byla čilá a schopná čelit konkurenci, která letos nebyla opravdu malá. Účastnily se soutěže kolektivy z celé ČR např. Z podkrkonoší, Prahy, Kolína, Pardubic a nemohu opomenout ani severní Moravu aj.
V dopoledních hodinách jsme absolvovali prostorové zkoušky a očkem pokukovali po konkurenci. Taneční soutěž byla zahájena ve 12 hodin a to minutou ticha – jako vzpomínka na naše polské sousedy.
A pak to začalo, přišla na řadu naše kategorie a nervozita se stále stupňovala. Děvčata podala pěkný výkon, s kterým byla spokojená i jejich trenérka a choreografka Lucie Švábenská, která byla nejmladší trenérkou a choreografkou celé soutěže. Tanečnice letos neopomenuly "americký úsměv", který porota tak ráda soutěžícím vytýká. V letošním roce byla porota jedenáctičlená a velice rozmanitá. Mezi členy poroty byla i Eva Krejčířová z úspěšného pořadu Star dance z TV Nova.
Při vyhlašování mladší kategorie v orientálním tanci se našim holkám zatajil dech, který okamžitě vystřídal obrovský křik a pocit štěstí při vyslovení pořadatelů, že 1. místo a zlatý pohárek získávají Bellynky z DDM Oslavany. Po takovém úspěchu našich malých tanečnic to uvolnilo částečně napětí, které by se dalo v naší šatně krájet.
Po vyhlášení starší kategorie a obhájení loňského prvenství našich starších děvčat se Společenské centrum chvělo v základech od křiku a radosti tanečnic z Oslavan. Některé maminky si tuto událost nemohly nechat ujít a jely na celodenní výlet s námi. A tak holky měly opravdu silnou podporu v obecenstvu. Po vyhlášení a úspěšném ocenění se žhavily telefonáty rodičům, přátelům a příbuzným a gratulace holky přijímaly ještě cestou domů.
I když unaveni, po celodenním namáhavém dni, ale spokojeni a šťastni se naše děvčata vracela s dvěma 1. místy v mladší a starší kategorii a dvěma zlatými poháry domů. Úsměv je neopouštěl ani v pozdních hodinách našeho návratu. Nic není hezčího, než rozzářené dětské oči štěstím. A když Vám nejmenší naše 5-letá tanečnice řekne:" Tetóó, já jsem tak šťastná" – mluví to za vše. Sedláčková Ilona
samolepka2.jpg
NAŠI SPONZOŘI:
metaldyne_logo.jpg
rudolf-kavka-528909.jpg

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (64 | 71%)
samolepka2.jpg
poháry.jpg
DSCF0179.jpg
Oslavany 2010
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one